BergeSeen Trail D4: Adamekhütte - Simonyhütte

  • wycieczka wielodniowa

 Interaktywny profil wysokości

Pobierz dane GPS
Utwórz PDF

PL: Tour-Details

punkt początkowy: 4825 Gosau
miejsce docelowe: 4830 Hallstatt

czas trwania: 3h 24m
długość: 6,8 kilometrów
Wysokość w metrach (w górę): 549m
Wysokość w metrach (w dół): 542m

najniższy punkt: 2.002m
najwyższy punkt: 2.359m
stopień trudności: trudne
kondycja: trudne
panorama: bajkowa wycieczka

nawierzchnia drogi:
ścieżka / szlak, inne

powered by TOURDATA

Krótki opis:

Wymagająca przeprawa w wysokogórskim krajobrazie krasowym po wąskich i skalistych ścieżkach, miejscami eksponowanych i zabezpieczonych, wymagających pewności siebie, wysokości, dobrej kondycji i doświadczenia wysokogórskiego. Uwaga na mocno zmrożone pola śnieżne - niebezpieczeństwo upadku! Wyruszaj tylko przy bezpiecznej pogodzie - we mgle, padającym śniegu i świeżym śniegu łatwo zgubić się w monotonnym terenie.



Technika:*****


Wartość doświadczenia:*****


Zalecane pory roku:
  • kwiecień
  • maj
  • czerwiec
  • lipiec
  • sierpień
  • wrzesień
  • październik


Właściwości:
  • Zwiedzanie sceny
  • Szerokie widoki
  • Odświeżanie

Opis:

"Przez pustynię" - tak mogłoby brzmieć motto tego etapu. Przez jeden dzień będziesz przechodzić przez rodzaj księżycowego krajobrazu wapiennego, nieziemskiego i pozbawionego wody, więc weź ze sobą wystarczająco dużo do picia! Przy dobrej pogodzie ta wycieczka jest wspaniałym doświadczeniem przyrodniczym, w którym można odkryć wiele kwiatów pomimo jałowej ziemi.



Opis trasy:

Z Adamekhütte należy najpierw zejść szlakiem nr 614 do Hohen Riedel (2035 m n.p.m.). Tam należy skręcić w prawo na ścieżkę nr 650, która wspina się do dużych głazów, które spadły z Schreiberwandeck (2.330 m). Za nim skręć w prawo i wejdź do ogromnego skalistego kotła poniżej małego lodowca Schneeloch, który jest podzielony zagłębieniami i małymi pasmami skalnymi.


Przejdź przez ten odległy kocioł przez ponad 1 km (z fantastycznym widokiem na Gosaukamm), aż dotrzesz do Hoßwandscharte (2 187 m). 2:00h Po drugiej stronie znajduje się krótkie zejście przez skalisty teren, a następnie skręt w prawo pod Hoßkogel (2 366 m) i - mozolnie - przez nierówne płyty krasowe do doliny Weittal (należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ do lata występują tu strome i stare pola śnieżne).


Ten wąwóz jest również ogromny i jest podzielony w centrum przez mały, ale spiczasty Weittal-Gschlösselkogel (2,168 m). Poniżej Hoher Ochsenkogel rozpoczyna się kręta wspinaczka przez dwa odsłonięte strome stopnie, które są zabezpieczone żelaznymi klamrami i stalowymi linami, aż do Hoher Trog (2 359 m). Na tym przestronnym piargowym siodle przecinamy ścieżkę, która prowadzi w lewo do Mittlerer Ochsenkogel (2 365 m) i w prawo do Niederes Kreuz (2 651 m). 


Zejście na wschód prowadzi stromo przez piargi, skały i płyty skalne - krótki odcinek jest zabezpieczony liną - do rozległego Wildkar. Wędrówka na północ poniżej małego, cukrowego bochenka Schöberl (2 426 m) do Simonyhütte (2 205 m). 3:00 h


Objazd do Górnego Jeziora Lodowego poniżej lodowca Hallstatt jest interesujący (1:30 - 2:00 h). Przejście przez Taubenkogel (2300 m n.p.m.).


Instrukcje bezpieczeństwa:

  • W terenie alpejskim należy być świadomym niebezpieczeństwa spadających skał.

  • Do wczesnego lata można napotkać strome pola śnieżne lub jodłowe wąwozy - szczególnie w oblodzonych warunkach istnieje poważne ryzyko upadku, a tym samym zagrożenia życia!

  • Z powodu szkód wyrządzonych przez burze, prace leśne lub budowlane, poszczególne odcinki szlaku mogą być czasami trudne lub niemożliwe do przejścia.

  • Krowy na alpejskim pastwisku są często ciekawskie. Jako krowy mamki rozwijają silny instynkt ochrony swoich cieląt. Dlatego na pastwiskach dla krów należy poruszać się spokojnie, trzymać co najmniej 20 metrów od zwierząt i nigdy nie głaskać cieląt! W przypadku groźnego zachowania (drapanie, tupanie) należy powoli się wycofać (nie odwracać się plecami). Psy należy trzymać na smyczy, nie wolno im szczekać ani gonić krów. W przypadku ataku, konieczne jest spuszczenie ich ze smyczy.




Wyposażenie:

Na wszystkie etapy będziesz potrzebować butów turystycznych lub górskich z gumową podeszwą z bieżnikiem, a także wiatroszczelnej i przeciwdeszczowej odzieży.


Zmiana zapasowych ubrań i mała apteczka również powinny znajdować się w plecaku. Ilość pakowanego jedzenia zależy od liczby miejsc, w których zatrzymujesz się na przekąski. W każdym przypadku należy zabrać ze sobą wystarczającą ilość napojów. Kijki teleskopowe są szczególnie pomocne podczas schodzenia w dół.



Dodatkowe informacje i linki:

Tekst ten został uprzejmie udostępniony przez wydawnictwo KOMPASS i Wolfganga Heitzmanna.

Dodatkowe informacje na stronie trail.salzkammergut.at.

Dojazd środkami transportu publicznego
Wyznaczanie trasy dojazdu własnym samochodem
korzystna pora roku
  • wiosna
  • lato
  • jesień

Zapytaj o te informacje bezpośrednio.


BergeSeen Trail D4: Adamekhütte - Simonyhütte
Tourismusverband Inneres Salzkammergut
Bad Goisern, Gosau, Hallstatt, Obertraun
4822 Bad Goisern am Hallstättersee

telefon +43 5 95095
faks +43 5 95095 - 74
e-mail info@dachstein-salzkammergut.at
internet www.dachstein-salzkammergut.at
https://www.dachstein-salzkammergut.at

Wobec użytkowników

1.    Prezentowane wycieczki piesze, piesze, rowerowe lub szosowe, kolarstwo górskie, jazda na motocyklu, jazda konna, wspinaczka, narciarstwo biegowe, wycieczki na nartach lub rakietach śnieżnych itp. należy traktować jako bezpłatne propozycje wycieczek i mają one wyłącznie charakter niewiążących informacji. Nie mamy zamiaru zawierać umów z użytkownikami tej strony internetowej. Korzystanie z danych nie stanowi umowy z nami.


Dane mogą być wykorzystywane wyłącznie do użytku prywatnego; jakiekolwiek wykorzystanie komercyjne jest niedozwolone. W szczególności niedozwolone jest oferowanie danych na komercyjnych stronach internetowych, platformach wymiany itp. lub opracowywanie na ich podstawie produktów komercyjnych. Pobranie danych nie daje użytkownikowi żadnych praw do tych danych.


Propozycje wycieczek zostały opracowane z najwyższą starannością, niemniej jednak nie ponosimy odpowiedzialności za dokładność i kompletność informacji.


Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że wszystkie propozycje wycieczek zawarte na tej stronie internetowej oraz związane z nimi dane i informacje nie są dostarczane przez nas, ale przez osoby trzecie (§ 16 ECG). Nie mamy wpływu na to, czy podane informacje (takie jak odległość, poziom trudności, metry wysokości, opis itp.) są autentyczne, poprawne i kompletne. Nie sprawdzamy tych zewnętrznych treści. Z tego powodu nie ponosimy odpowiedzialności za autentyczność, poprawność i kompletność tych informacji.


Działania budowlane lub inne czynniki (np. lawiny błotne itp.) mogą prowadzić do tymczasowych lub trwałych zmian na trasie (np. zerwanie mostu itp.). Możliwe, że trasa nie będzie już przejezdna w całości lub w części.


Korzystanie z danych, jak również korzystanie (podróżowanie, chodzenie, przygotowywanie itp.) z sugerowanych tras lub sieci szlaków odbywa się zatem na własne ryzyko i odpowiedzialność użytkownika. W szczególności użytkownik jest odpowiedzialny za wybór trasy, orientację w terenie, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, wyposażenie i sprzęt do wycieczek wymienionych w punkcie 1 (np. rower itp.), noszenie kasku, ocenę osobistej sprawności, ocenę zagrożeń i przestrzeganie odpowiedniej prędkości. Wykluczamy wszelką odpowiedzialność za szkody spowodowane korzystaniem z proponowanych wycieczek, w szczególności za wypadki.


2.    Niektóre trasy prowadzą drogami, na których panuje normalny ruch. Należy pamiętać, że istnieje zwiększony potencjał niebezpieczeństwa, którego można uniknąć, zachowując odpowiednią ostrożność oraz prawidłowo oceniając i zdając sobie sprawę z własnych umiejętności. Dlatego z nieznanej trasy należy korzystać powoli i ze szczególną ostrożnością. Należy zawsze zwracać uwagę na potencjalne źródła zagrożeń i stale obserwować ruch drogowy. Nie opuszczaj opisanych tras.


Ewentualne korzystanie z dróg prywatnych, w szczególności dróg leśnych i rolniczych, może podlegać ograniczeniom prawnym, których należy przestrzegać.


Obowiązują przepisy ruchu drogowego. Każdy użytkownik (np. rowerzysta, motocyklista) jest odpowiedzialny za przestrzeganie tych zasad, za właściwy stan swojego roweru/pojazdu i jego odpowiednie wyposażenie (światła, hamulce itp.). Każdy użytkownik jest również odpowiedzialny za utrzymanie prędkości odpowiedniej do okoliczności i własnych możliwości oraz za zachowanie wystarczającej odległości od poprzedzającego pojazdu. Wyraźnie zalecamy, aby zawsze jeździć z otwartymi oczami, nosić kask i odzież odblaskową (lub podobną) oraz używać dozwolonych świateł rowerowych.


3.    Wszystkie wycieczki wymagają bardzo dobrej kondycji fizycznej i przygotowania. Wyraźnie zalecamy, aby na wycieczki wybierać się tylko w optymalnym stanie zdrowia.


Zalecamy wykupienie ubezpieczenia od wypadków i odpowiedzialności cywilnej. Należy używać komputera rowerowego, który wyświetla dzienny przebieg i jest skalibrowany do odpowiedniego przedniego koła.


4.     Szczególnie dla rowerzystów górskich - zasady fair play:


Kolarstwo górskie to jedna z najpiękniejszych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Kolarstwo górskie i górskie wycieczki rowerowe pozwalają doświadczyć gór i jezior, górskich pastwisk i schronisk w zupełnie nowy sposób. Kilka zasad fair play w lesie pomaga zapewnić bezkonfliktową jazdę na rowerze górskim.


a.    Piesi mają pierwszeństwo: Okazujemy szacunek i jesteśmy przyjaźnie nastawieni do pieszych. Gdy spotykamy pieszych, używamy dzwonka rowerowego i przejeżdżamy powoli. W każdym przypadku unikamy ruchliwych ścieżek. Szacunek dla przyrody: Nie pozostawiamy po sobie żadnych śmieci.

b.    Jazda z połową prędkości: Jeździmy z kontrolowaną prędkością, gotowi do hamowania i z połowiczną widocznością, zwłaszcza na zakrętach, ponieważ w każdej chwili można spodziewać się przeszkód. Uszkodzenia dróg, kamienie, gałęzie, tymczasowo składowane drewno, pasące się zwierzęta, kraty do wypasu, bariery, ciągniki leśne, uprawnione pojazdy to zagrożenia, na które musimy być przygotowani.

c.    ‚Don´t drink and drive!’ Żadnego alkoholu, nawet podczas jazdy na rowerze górskim. Wykaż się rozwagą na postoju (obsługa stojaków rowerowych, brudne buty lub odzież).

Udzielanie pierwszej pomocy jest obowiązkowe!

d.    Oznakowane trasy, zakazy jazdy i szlabany: Należy trzymać się oznakowanych tras i szlabanów oraz zaakceptować fakt, że trasy te są przeznaczone głównie do użytku rolniczego i leśnego!

Zamknięcia dróg są często nieuniknione i leżą w interesie użytkownika. Jazda rowerem poza wyznaczoną trasą i poza dozwolonymi godzinami jest karalna i czyni nas nielegalnymi rowerzystami.

e.    Jesteśmy gośćmi w lesie i zachowujemy się jak goście, w tym wobec leśników i myśliwych. Telefony komórkowe i odtwarzacze muzyki są tabu podczas jazdy na rowerze górskim! Wymagana jest pełna uwaga.

f.    Unikajmy niepotrzebnego hałasu. Ze względu na dzikie zwierzęta jeździmy tylko w pełnym świetle dziennym. Zawsze jeździmy w kasku (nawet pod górę)! Zabierz ze sobą plecak awaryjny: Zawsze mamy przy sobie zestaw naprawczy i bandaże.

g.    Prawidłowa samoocena: Nie przeciążamy się pod względem techniki jazdy ani kondycji. Weź pod uwagę trudność trasy i oceń swoje doświadczenie i umiejętności jako rowerzysta (hamulce, dzwonek, światła)!

h.    Zamknąć bramę pastwiska: Zbliżaj się do pasącego się bydła w tempie spacerowym i zamykaj wszystkie bramy pastwisk po przejściu przez nie. Unikaj powodowania ucieczki lub paniki zwierząt. Nic nie stoi na przeszkodzie dobrej zabawie i sportowym wyzwaniom w górach i w lesie!

i.    Przepisy ruchu drogowego: Na wszystkich górskich trasach rowerowych obowiązują przepisy ruchu drogowego (StVO), których przestrzegamy. Nasze rowery muszą być zatem sprawne technicznie i wyposażone zgodnie z przepisami ruchu drogowego, tj. w hamulce, dzwonki i światła. I tak regularnie sprawdzamy i konserwujemy nasze rowery górskie.


5.    Nie ponosimy odpowiedzialności za treść zewnętrznych stron internetowych; w szczególności nie ponosimy odpowiedzialności za ich oświadczenia i treść. Ponadto nie mamy wpływu na wygląd i treść stron, do których można uzyskać dostęp z www.dachstein-salzkammergut.pl za pośrednictwem hiperłączy lub z których hiperłącza odsyłają do www.dachstein-salzkammergut.pl. Nie monitorujemy na bieżąco stron, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem hiperłączy z www.dachstein-salzkammergut.pl lub które odsyłają do www.dachstein-salzkammergut.pl za pośrednictwem hiperłączy. Nie przyjmujemy również treści stron, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem hiperłączy z www.dachstein-salzkammergut.pl lub które odsyłają do www.dachstein-salzkammergut.pl za pośrednictwem hiperłączy, jako własnych.

 

W stronę blogerów

UWAGA:

1. Każda Twoja propozycja wycieczki pieszej, pieszej, rowerowej lub szosowej, kolarstwa górskiego, jazdy na motocyklu, jazdy konnej, wspinaczki, narciarstwa biegowego, wycieczek na nartach lub rakietach śnieżnych itp. oraz inne szczegóły i informacje są udostępniane bezpłatnie. Nie ponosimy za to żadnej odpowiedzialności, w szczególności za dokładność informacji, ani za jakiekolwiek konsekwencje wynikające z wykorzystania propozycji wycieczki przez stronę trzecią (w szczególności przez użytkowników tej strony internetowej). Propozycje wycieczek oraz inne szczegóły i informacje dostarczone przez użytkownika nie będą przez nas sprawdzane w żadnym momencie.

Nie mamy zamiaru zawierać umów z osobami, które zamieszczają propozycje wycieczek oraz inne szczegóły i informacje na tej stronie. Zamieszczenie danych (informacji) nie stanowi zawarcia umowy z nami.

Zgłaszając propozycję wycieczki, użytkownik przyjmuje na siebie szczególną odpowiedzialność wobec innych sportowców. Prosimy o poważne potraktowanie tej odpowiedzialności i opisanie swojej propozycji wycieczki z największą możliwą starannością i zgodnie z najlepszą wiedzą i przekonaniem.

 

2. Propozycje wycieczek muszą zatem uwzględniać co najmniej poniższe kryteria w jasny i jednoznaczny sposób oraz opisywać je w wystarczający sposób:

• Punkt początkowy

• Szczegółowy opis trasy

• Dystans/całkowita długość

• Stopień trudności

• Niebezpieczne odcinki

• Średni czas podróży

• metrów wysokości

• Punkt końcowy.

Jeśli to możliwe, podaj również profil wysokości.

 

3. Publikując rekomendację sugestii wycieczki, użytkownik upoważnia nas do przechowywania jego sugestii wycieczki lub podanych przez niego informacji na naszej stronie internetowej oraz do stałego udostępniania ich stronom trzecim, w szczególności użytkownikom tej strony internetowej. Zastrzegamy sobie prawo do zablokowania lub usunięcia propozycji wycieczek i innych szczegółów lub informacji dostarczonych przez użytkownika w całości lub w części w dowolnym momencie bez podania przyczyny. Nie stanowi to podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

Dziękujemy za wszelkie starania!

 

4. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść zewnętrznych stron internetowych; w szczególności nie ponosimy odpowiedzialności za ich oświadczenia i treść. Ponadto nie mamy wpływu na wygląd i treść stron, do których można uzyskać dostęp z www.dachstein-salzkammergut.pl za pośrednictwem hiperłączy lub z których hiperłącza odsyłają do www.dachstein-salzkammergut.pl. Nie monitorujemy na bieżąco stron, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem hiperłączy z www.dachstein-salzkammergut.pl lub które odsyłają do www.dachstein-salzkammergut.pl za pośrednictwem hiperłączy. Nie przyjmujemy również treści stron, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem hiperłączy z www.dachstein-salzkammergut.pl lub które odsyłają do www.dachstein-salzkammergut.pl za pośrednictwem hiperłączy, jako własnych.

 Interaktywny profil wysokości

Pobierz dane GPS
Utwórz PDF

PL: Tour-Details

punkt początkowy: 4825 Gosau
miejsce docelowe: 4830 Hallstatt

czas trwania: 3h 24m
długość: 6,8 kilometrów
Wysokość w metrach (w górę): 549m
Wysokość w metrach (w dół): 542m

najniższy punkt: 2.002m
najwyższy punkt: 2.359m
stopień trudności: trudne
kondycja: trudne
panorama: bajkowa wycieczka

nawierzchnia drogi:
ścieżka / szlak, inne

powered by TOURDATA